Członkowie

TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.

jest jednym z czołowych europejskich producentów oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz osprzętu elektronicznego do zastosowań w technice oświetleniowej. Świadczy szeroki zakres usług od projektowania po wykwalifikowany serwis. Działalność TM TECHNOLOGIE nie ogranicza się do terytorium Polski. Produkty są z powodzeniem eksportowane do krajów na całym świecie. Wielokrotny laureat Gazeli Biznesu i Forbesa.

TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.
32-084 Morawica
Morawica 355, k/Krakowa
tel.: +48 12 444 60 60
więcej na: www.tmtechnologie.pl


BRITOP Lighting Sp. z o.o.

z siedzibą w Bierawie to producent i dystrybutor oświetlenia stworzonego w oparciu o najnowsze trendy w wyposażaniu wnętrz i nowoczesne technologie.

Firmę tworzą ludzie, którzy z potężnym zaangażowaniem i pasją podchodzą do projektowania, produkcji, a także do partnerskiej i długofalowej obsługi klienta. Z tej pasji powstają projekty gwarantujące trwały i estetyczny wygląd oświetlenia oraz najwyższą jakość, wpisującego się zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych aranżacji wnętrz.

BRITOP Lighting Sp. z o.o.
47-240 Bierawa
Nowe Osiedle 13D
tel. +48 77 487 12 02
więcej na: www.britoplighting.pl/


Aqform Lighting Solution

to polski producent oświetlenia, który oferuje funkcjonalne rozwiązania o wysokiej jakości oraz oryginalne wzornictwo. Zespół Aqform w działaniu kieruje się mottem przewodnim marki: czysta forma światła, które oznacza połączenie zaawansowanych technologii z ciekawym wzornictwem, sztuki z techniką oraz idei z użytecznością.

W portfolio Aqform można znaleźć nowoczesne lampy LED i OLED, oświetlenie architektoniczne, ogólne oraz akcentujące. Aquaform współpracuje z projektantami, tworząc wspólnie nowoczesne rozwiązania, doceniane w polskich i międzynarodowych konkursach, takich jak Red Dot Design Award, iF Design Award, Dobry Wzór, German Design Award,  czy Muuuz International Award (MIAW).

Aquaform Inc. sp. z o. o.
ul. Przemysłowa 12-14,
32-070 Czernichów,
tel. +48 12 270 21 22
więcej na: www.aquaform.pl


ATM Lighting

powstała z inicjatywy osób związanych z branżą oświetleniową. Projektujemy i produkujemy przemysłowe oprawy oświetleniowe. Sercem firmy jest zakład produkcyjny zlokalizowany w przemysłowej dzielnicy Gdańska.

Oferta: oprawy przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem gazów i pyłów, osprzęt przeciwwybuchowy, oprawy charakteryzujące się dużą trwałością i bezawaryjnością, oprawy tunelowe, oprawy oświetleniowe do pracy we wszelkiego rodzajach zakładach produkcyjnych, uwzględniające wyjątkowo trudne warunki pracy, oprawy oświetleniowe przeznaczone do oświetlenia hal magazynowych, oprawy oświetleniowe dla wymagających środowisk jak produkcja żywności i artykułów spożywczych.

ATM Lighting sp. z o. o.
ul. Budowlanych 31
80-298 Gdańsk
tel.: +48 58 347 51 07
więcej na: www.atmlighting.pl


CORA Lighting Factory

Samodzielna i prężnie rozwijająca się fabryka oświetlenia.W ramach działalności zajmują się produkcją i dystrybucją najwyższej jakości profesjonalnych systemów oświetleniowych z przeznaczeniem do sklepów, galerii, biur, banków, hoteli, inwestycji oraz projektowaniem i doradztwem w celu trwałego zadowolenia klienta. Nasza oferta bazuje na wieloletnim doświadczeniu, z sukcesem i pasją zrealizowaliśmy dla polskich i zagranicznych klientów wiele projektów. Proponujemy optymalne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

PHU CORA funkcjonuje na rynku od 1995 roku, od stycznia 2015 roku poszerzyła się o Spółkę CORA LIGHTING FACTORY Sp. z o.o.zajmującą się produkcją opraw oświetleniowych. CLF główny nacisk kładzie na jakość, funkcjonalność,nowatorstwo oraz znakomite parametry świetlne.

PHU CORA – Adam Sikora
41-940 Piekary Śląskie
ul. Podmiejska7
tel.: 32­ 388 80 00
więcej na: www.cora.pl


ELGIS-GARBATKA Sp. z o.o.

ELGIS-GARBATKA Sp. z o. o.ma zaszczyt zaprezentować Państwu swoją ofertę:
OŚWIETLENIE: słupy i latarnie, stylizowane oraz uliczne maszty, oswietleniowe i informacyjne systemowe szafy, sterowania oświetleniem ulicznym słupy trakcyjno-oświetleniowe.
ENERGETYKA: aparaty łączeniowe i zabezpieczenia linii SN, słupowe stacje transformatorowe
konstrukcje i osprzęt linii energetycznych napowietrznych SN i NN, osprzęt kablowy, izolatory porcelanowe i kompozytowe
DROGOWNICTWO: słupy i maszty sygnalizacji świetlnej, konstrukcje wsporcze do systemu monitoringu i ekranów akustycznych, wygrodzenia i odgrodzenia drogowe, ekrany akustyczne
MAŁA ARCHITEKTURA: ławki, kosze, tablice informacyjne, słupki, kraty ochronne

ELGIS-GARBATKA Sp. z o.o.
ul. Ponikwa 11
26-930 Garbatka Letnisko
tel.: 048/ 621-02-80, 621 03 80
więcej na: www.elgis.com.pl


FaroForm

zajmuje się dystrybucją opraw oświetleniowych, źródeł światła i szeroko rozumianego osprzętu elektroinstalacyjnego.

Przy konstruowaniu naszej oferty handlowej za priorytet obraliśmy dbałość o środowisko naturalne i jego ochronę. Dlatego też bardzo ważnym elementem naszej oferty są energooszczędne źródła światła od popularnych już świetlówek kompaktowych zaczynając a na zdobywających coraz większą liczbę zwolenników, źródłach wykorzystującą technologię LED. W ofercie naszej znajdziecie Państwo także oprawy oświetleniowe gdzie wspomniane wcześniej źródła mają praktyczne zastosowanie oraz osprzęt potrzebny do prawidłowego ich zainstalowania.

FaroForm Sp. z o.o.
ul. Azotowa 21,
41-503 Chorzów
Tel. 32 888 61 00/01/02
więcej na: www.faroform.pl


Kanlux SA

to firma z tradycjami. Produkty Kanlux dostępne są zarówno w hurtowniach elektroinstalacyjnych, jak i sieciach. Architektom Kanlux oferuje wsparcie w doborze optymalnych rozwiązań oraz produktów oświetleniowych dla różnego formatu inwestycji. Oryginalne wzornictwo i nowe, nieszablonowe pomysły, efektowne oprawy dekoracyjne i źródła światła, nowoczesne i bezpieczne produkty przebadane w laboratorium Kanlux – to znaki rozpoznawcze tej firmy. Kanlux posiada również markę aparatury modułowej Ideal TS oraz osprzętu elektroinstalacyjnego MOWION.

Kanlux SA
ul. Objazdowa 1-3
41-922 Radzionków
tel.: +48 /32/ 388 74 00
więcej na: www.kanlux.pl


KINNA PRODUCTION

Od 20 lat firma produkcje abażury do lamp oraz producentem kompletnych lamp biurkowych i podłogowych, w których skład wchodzi abażur i drewniana podstawa. Podstawy lamp wykonujemy z różnych rodzajów drewna, np. dąb, orzech itd. Każdy model abażura może być wykończony różnymi rodzajami dekoracji, według indywidualnych preferencji klienta. Oferujemy nadruki, ozdobne paski, profile, tasiemki oraz rozetki, które będą komponować się z odcieniem abażura, bądź używając koloru kontrastującego możemy podkreślić ich kształt. Do każdego typu abażura możemy zaproponować: podstawy do lamp podłogowych i stołowych oraz zwisy do lamp sufitowych.

KINNA PRODUCTION Sp. z o. o.
ul. Budowlanych 46a
80-298 GdanskPoland
tel.: 0048 58 762 39 40
więcej na: www.kinna.pl


Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego

reprezentuje polskie firmy oświetleniowe i wspiera aktywnie ich działalność na rynku krajowym i za granicą. Zrzesza producentów i dystrybutorów sprzętu oświetleniowego oraz firmy działające na rzecz polskiego rynku oświetleniowego. Związek bierze udział w pracach legislacyjnych i tworzeniu przepisów prawnych w Polsce i w Unii Europejskiej.

Cele i rodzaje działalności: wspieranie rozwoju firm członkowskich, integracja środowiska, wypracowywanie wspólnego stanowiska w środowisku branżowym, opiniowanie aktów prawnych, monitorowanie działań legislacyjnych i administracyjnych związanych z rynkiem oświetleniowym i prowadzeniem działalności gospodarczej, doprowadzanie do wiążących interpretacji przepisów prawnych, interweniowanie w instytucjach państwowych, samorządowych i gospodarczych

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego
ul. Rzymowskiego 30
02-697 Warszawa
tel.: +48 (22) 843 20 19
więcej na: www.pzpo.org.pl


Rabbit Sp. z o.o.

od 30 lat oferuje nowoczesne i przyjazne dla środowiska naturalnego rozwiązania z zakresu sterowania oświetleniem ulicznym. Jest jednym z największych polskich producentów systemów do sterowania, zarządzania i monitoringu oświetlenia ulicznego, drogowego i architektonicznego. Firma stawia na nowoczesne rozwiązania techniczne, bezawaryjność i długotrwałe użytkowanie.

W ofercie firmy znajdują się kompletne rozwiązania do sterowania oświetleniem zewnętrznym oraz redukcji kosztów oświetlenia: system zdalnego monitorowania i zarządzania oświetleniem ulicznymi CPAnet, system do sterowania i monitoringu oświetlenia ulicznego midiBLUE, sterowniki oświetlenia ulicznego: microBLUE, microBLUE z GPS, CPA 4.0, sterownik oświetlenia obiektów sportowych CPA Sport, autonomiczne reduktory mocy w oprawach sodowych APC-2, autonomiczne reduktory mocy w oprawach LED APC-LED, reduktory-stabilizatory napięcia w oświetleniu ulicznym, kompensatory mocy biernej pojemnościowej, szafy oświetlenia ulicznego LED.

RABBIT Sp. z o.o.
ul. Krakowska 141-155
50-428 Wrocław
tel.: +48 71 328 50 65
więcej na: www.rabbit.pl


Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego „ROSA” Stanisław Rosa

to producent konkurencyjnych na rynku, kompletnych systemów oświetlenia zewnętrznego.

Oferuje: aluminiowe słupy, w tym słupy sygnalizacyjne, aluminiowe maszty oświetleniowe i flagowe oraz oprawy parkowe i uliczne, słupy o zewnętrznej warstwie z tworzywa sztucznego, układy ramion i kinkiety, złącza słupowe oraz fundamenty i kosze zbrojeniowe, a także usługę anodowania w 10 kolorach (każdy z opcją wybłyszczenia).

Oprócz standardowych kształtów oświetlenia zewnętrznego firma projektuje rozwiązania łączące nowoczesną technologią i innowacyjne wzornictwo – oprawy i słupy na miarę współczesnych inwestycji, które harmonijnie współgrają z architektonicznym otoczeniem nowoczesnych budynków, centrów handlowych czy obiektów rekultywowanych.

Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego „ROSA” Stanisław Rosa
ul. Strefowa 1
43-109 Tychy
tel.: 032/ 738 89 01
więcej na: www.rosa.pl


SKOFF

to marka w branży elektrotechnicznej, gdzie nadrzędną wartością jest jakość i rzetelność. Producent oświetlenia wnętrz.

Produkty są nie tylko eleganckie, ale także bezpieczne i ekologiczne. Naszą misją jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, zapewnienie im komfortu i bezpieczeństwa, spokoju i pewności w każdym etapie dnia, w pracy, przy wypoczynku poprzez dostarczanie produktów innowacyjnych i najwyższej jakości. Wszystkie nasze produkty są unikalne.

SKOFF sp. z o.o.
ul. Legionów 243d
43-500 Czechowice-Dziedzice
tel.: (0-32) 215 28 93
więcej na: www.skoff.pl


SPOT Light

to firma z doświadczeniem w produkcji oświetlenia. Asortyment SPOT Lightu obejmuje ponad 3 tysiące produktów – od kryształowych żyrandoli, poprzez lampy nowoczesne i klasyczne, do oświetlenia zewnętrznego.

Swoją przyszłość firma wiąże z dalszym  rozwojem własnej  produkcji, w szczególności modeli wykonanych z polskiego, certyfikowanego drewna wyposażonego w najnowocześniejsze moduły LED. SPOT Light stawia również na inne naturalne materiały – linia oświetlenia wykonana z betonu architektonicznego, szkła oraz kolekcja lamp z abażurami z innowacyjnych materiałów, jak: ekoskóra, tapeta, okleina drewniana oraz tkanin tapicerskich, lakierowanych, satynowanych uzupełnia kompleksową ofertę firmy.

SPOT Light Sp. z o. o. ul. Nowe Osiedle 13D 47-240 Bierawa, Poland tel. +48 77 487 70 00 fax. +48 77 487 70 08 e-mail: spotlight@spotlight.pl


Spectrum LED

to polski producent LEDowych opraw oświetleniowych oraz dostawca źródeł światła LED znanych na rynku pod marką Spectrum LED. Firma działa od 1990 roku, obecnie zatrudnia 150 osób. Znana jest jako  najbardziej wyspecjalizowany dostawca systemów oświetleniowych w Polsce. Dzięki kompetentnemu zespołowi projektantów, inżynierów oraz sprzedawców firma oferuje pomoc i doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji, począwszy od projektu na serwisie kończąc.

Wojnarowscy Sp. z o.o.
ul. Gospodarcza 16
40-432 Katowice
więcej na: www.spectrumled.pl


Agencja SOMA specjalizuje się we wspieraniu rozwoju firm z branży oświetleniowej, a także łączeniu polskich i międzynarodowych partnerów oraz wzmacnianiu wymiany wiedzy i doświadczeń biznesowych.


Kim jesteśmy? Zespołem specjalistów, którzy bazując na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu tworzą profesjonalne projekty oświetleń hal przemysłowych, magazynów, biur i ulic. Zajmujemy się doradztwem w zakresie techniki oświetleniowej, korzystamy z najnowocześniejszych technologii i rozwiązań, starannie dopasowując projekt i ofertę do obiektu oraz wymagań i oczekiwań klienta.

Jesteśmy producentem źródeł światła LED, w związku z czym korzystamy tylko z najwyższej jakości, ekonomicznych i bezpiecznych opraw świetlnych, które gwarantują wieloletnią i bezawaryjną pracę.


Firma HYBRYD została założona w 1986 roku pod nazwą: Przedsiębiorstwo Projektowania i Produkcji Urządzeń Elektronicznych Hybryd sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu. Produkowano wówczas układy hybrydowe grubowarstwowe dla potrzeb urządzeń medycznych, później ofertę rozszerzono o zastosowania w urządzeniach sygnalizacyjnych dla kolejnictwa, a następnie dla motoryzacji. W roku 1996 siedziba firmy została przeniesiona do Pyskowic koło Gliwic. Rozbudowie uległ park maszynowy. Technologię produkcji rozszerzono o montaż układów na płytkach PCB. Od 1997 roku poszerzono asortyment produkowanych wyrobów o układy elektroniczne do zasilania świetlówek elektroluminescencyjnych tzn. stateczniki elektroniczne i moduły awaryjne. W trakcie ciągłego doskonalenia wyrobów wprowadzono do produkcji układy zasilania oświetlenia awaryjnego wyposażone w interfejs cyfrowy Większość produkcji oparta jest o własne konstrukcje,opracowane w dziale konstrukcyjnym. Wysoką jakość produktów i usług potwierdza Certyfikat zintegrowanego systemu zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2015.


W Luxon LED jesteśmy fanami ciągłego doskonalenia (continuous improvement) mając świadomość, że każdy element organizacji można systematycznie usprawniać. W naszej pracy czerpiemy garściami z metodologii lean management, standaryzując i optymalizując procesy. Wykorzystujemy także narzędzia six sigma po to, by zmniejszyć zmienność w procesach i zapewnić naszym Klientom produkt wysokiej jakości, dostarczony zgodnie z oczekiwanym terminem realizacji.

Nasz system zarządzania jakością posiada międzynarodowy certyfikat ISO 9001:2015, a wybrane produkty – ENEC, europejski certyfikat wyrobów elektrycznych objętych dyrektywą niskiego napięcia.”

W 2008 roku zaczynaliśmy naszą przygodę, jak przystało na start-up, w piwnicy. Choć początki były pełne wyzwań nasza firma postawiła na rozwój najnowszych technologii energooszczędnych.

Dzisiaj Luxon LED jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia w Europie według rankingu Deloitte Fast 50 z 2018 roku oraz Financial Times 1000 z 2019 roku.


Central Point to polski producent oraz bezpośredni importer wysokiej jakości obwodów drukowanych (jednostronnych, dwustronnych, wielowarstwowych). W produkcji krajowej specjalizuje się w prototypach, krótkich seriach produkcyjnych i expresach 24h. W portfolio Central Point można znaleźć obwody drukowane wykonane na bazie szerokiej gamy laminatów (m.in. FR4, CEM-3, MCPCB) z wykończeniem powierzchni lutowniczych typu HAL, ENIG i OSP.

Central Point to inżynierowie z kilkunastoletnim doświadczeniem, którzy świadczą wysoką jakość usług, terminowość dostaw, wszechstronne rozwiązania logistyczne oraz elastyczne warunki współpracy.

Central Point zapewnia wsparcie merytoryczne na etapie przygotowania produkcji, bezpośrednią i rzetelną współpracę z Klientem w trakcie procesu projektowania, walidację i wprowadzanie zmian do projektu oraz reverse engineering.

Central Point realizuje również specjalistyczne zamówienia dla niestandardowych wartości parametrów obwodów drukowanych. To firma otwarta na innowacyjne i nietypowe rozwiązania.


PRE Edward Biel od początku swojej działalności zajmuje się produkcją rozdzielnic i szaf niskiego napięcia, przeznaczonych dla energetyki zawodowej, infrastruktury publicznej, budownictwa oraz przemysłu. W naszej ofercie można znaleźć produkty i rozwiązania techniczne o szerokim profilu zastosowania. Wykonujemy zamówienia standardowe oraz te spoza naszego katalogu, starając się tym samym zaspokoić coraz większe wymagania Klientów. Prowadzimy prefabrykacje rozdzielnic w wielu systemach znanych producentów. Wykonujemy usługi w zakresie prefabrykacji rozdzielnic i szaf sterowniczych na indywidualne życzenie Klienta.

PRE Edward Biel stale powiększa swoją ofertę. W 2010 roku rozpoczęliśmy produkcję szaf wnętrzowych oraz szaf kablowych na potrzeby stacji GPZ. Stworzyliśmy własne rozwiązania obudów i kompletnych szaf stacyjnych kablowych SKS dla stacji GPZ.

Największy sukces, w 2011 roku, to wprowadzenie do oferty nowych rozwiązań niespotykanych dotąd na rynku energetycznym – małogabarytowych i lekkich konstrukcji rozdzielnic RWT przeznaczonych do montażu w stacjach SN/nn.

W latach 2012-2013 PRE Edward Biel wprowadził kilka nowych produktów, m. in. SON-R – szafy oświetlenia wyposażone w zdalny i energooszczędny system sterowania oświetleniem ulicznym, stacje słupowe SN/nn, w dowolnych konfiguracjach. Do naszych sukcesów można zaliczyć stworzenie własnego systemu rozdzielnic RP do 4000A, przeznaczonych do przemysłu oraz dystrybucji.

W latach 2014 i 2015 PRE Edward Biel rozszerza zakres wykonywanego asortymentu. Nowe rozwiązania rozdzielnic w obudowach metalowych: FIREBOX – obudowy ognioochronne EI 60, OU-2 – rozdzielnice w obudowach metalowych w II klasie ochronności. Unikatowym rozwiązaniem stworzonym przez PRE Edward Biel są R-PZ – rozdzielnice w obudowach podziemnych.

Absolutną nowością wprowadzoną na rynek są zaciski mosiężne VLM i ZLM.

Do oferty zostały dołączone Słupowe Stacje Transformatorowe, Kontenerowe Stacje Transformatorowe, Złącza kablowe SN, rozdzielnice SN oraz podłogi i przegrody siatkowe dla stacji SN/nn.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie Klientów PRE Edward Biel świadczy usługi projektowe, lakierowania proszkowego, obróbki blach stalowych i aluminiowych oraz grawerowania laserowego.

PRE Edward Biel jest dynamicznie rozwijającą się firmą. Zapotrzebowanie rynku energetycznego zapoczątkowało stworzenie szerokiej sieci sprzedaży na terenie całego kraju.

PRE Edward Biel jest firmą stale biorącą udział w wielu imprezach targowych, spotkaniach seminaryjnych oraz konferencjach naukowych. To sprawia, że zdobyte doświadczenie oraz posiadane informacje pozwalają stale rozwijać nasze produkty pod kątem jakościowym i technicznym.

Do grona naszych odbiorców należą: jednostki samorządowe, producenci i dystrybutorzy energii, zakłady przemysłowe, hurtownie elektryczne, firmy instalacyjne, firmy budowlane, projektanci oraz osoby prywatne.

Zatrudniamy wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy stale podnoszą jakość techniczną i estetyczną produktów. Dla stałych Klientów oraz dla firm monterskich przewidujemy liczne rabaty i promocje.


Po latach tworzenia sieci hurtowni elektrycznych TIM SA zdecydował się na zmianę modelu działania i postawienie na handel online. Tak powstał unikalny w branży elektrotechnicznej model biznesowy, który zaowocował licznymi nagrodami i wyróżnieniami, nie tylko od sektora e-commerce. Jednocześnie TIM pozostaje stabilną i transparentną spółką, od lat obecną na warszawskim parkiecie.

W 2013 r. TIM SA przeobraził się z budowanej przez 25 lat sieci hurtowni elektrycznych w nowoczesnego dystrybutora elektrotechniki, który ok. 70% przychodów uzyskuje ze sprzedaży online. TIM stał się – niczym samochód hybrydowy – połączeniem nowoczesnej technologii (e-commerce jak silnik elektryczny) i sprawdzonych kompetencji handlowców oraz przedstawicieli handlowych (silnik spalinowy).

TIM SA oferuje najszerszy w Polsce wybór artykułów elektrotechnicznych wysyłanych w 24 godziny od złożenia zamówienia. Nieustannie zwiększamy liczbę towarów magazynowych, a więc stale składowanych w naszym centrum logistycznym. W chwili uruchomienia e-sklepu w lipcu 2013 r. było to 11 000 unikalnych produktów, pod koniec I półrocza 2018 r. – niemal 68 000. Prawie trzy razy tyle oferujemy stałym klientom z sektora B2B na zamówienie (zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu dni).

Obiekt w podwrocławskich Siechnicach, którego operatorem jest należąca do TIM-u spółka 3LP, realizuje zamówienia nie tylko od klientów TIM SA. To bowiem jedno z największych i najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce, oferujące zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-handlu.


Firma F&F powstała w 1992 roku. Wyłoniła się z firmy handlowo-usługowej działającej w branży elektronicznej. Doświadczenie właścicieli
z zakresu elektroniki i elektrotechniki pozwoliło stworzyć firmę o profilu produkcyjnym, oferującą elektroniczne urządzenia sterujące dla automatyki domowej i przemysłowej.
Obecnie współpraca działu badawczo-rozwojowego firmy ze środowiskiem naukowym oraz klientami prowadzi do dynamicznego rozwoju oferty i pozwala tworzyć rozwiązania o coraz wyższym stopniu zaawansowania technologicznego, czego przykładem są systemy inteligentnego domu F&Home i systemy telemetryczne.
F&F jest znaną w Polsce marką, a wyroby pod nią produkowane trafiają również na rynki Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Serbii, Niemiec, Grecji, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Portugalii, Chile i Stanów Zjednoczonych. Naszą dewizą jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla naszych partnerów.

Tomasz Andrzej Rudkiewicz – projektant form przemysłowych. W 2008 roku mianowany Designerem Roku przez Instytut Wzornictwa. Współwłaściciel studia projektowego NC.ART. Twórca TAR. Zajmuje się projektowaniem lamp od początku lat 80. Jego seria kolorowych lamp Reflex była popularnym produktem na szarym socjalistycznym rynku. Lampy rozświetliły wiele polskich domów stając się ikoną polskiego wzornictwa tamtych lat. W 1981 roku uzyskał w Hanowerze wyróżnienie iF za projekt systemu lamp Polam-Wilkasy, którego był współautorem wraz z Bartkiem Pniewskim. W 1986 wyjechal do Finlandii. Pracował w Ed-Design, największym wówczas studiu projektowym w Skandynawii projektując m.in. pierwsze telefony dla Nokii. Dziś na stałe mieszka w obu krajach, w Polsce i Finlandii. Jest członkiem ORNAMO, Związku Projektantów Przemysłowych w Finlandii.


W ramach naszej działalności oferujemy:
– profesjonalną modernizację i montaż odbiorczych instalacji elektrycznych,
– modernizację i montaż inteligentnych instalacji elektrycznych,
– projektowanie, dobór oraz montaż instalacji oświetleniowych wraz z oprawami i      przedstawieniem symulacji komputerowych,
– pomiary instalacji elektrycznych,
– projektowanie, dobór oraz montaż instalacji przeciwoblodzeniowych
– projektowanie elektroniczne i wizualizacje pomysłów Klientów,
– doradztwo techniczne i profesjonalną, elastyczną obsługę.

Naszym atutem są ludzie z pasją i doświadczeniem stale rozwijający swoje umiejętności i wiedzę techniczną. Do realizacji zleconych zadań wykorzystujemy najwyżej jakości specjalistyczny, nowoczesny sprzęt


Jesteśmy firmą wykonawczą w branży elektrycznej i budowlanej. Zajmujemy się także leasingiem pracowników. ​Naszym celem jest zdobywanie coraz wyższych kwalifikacji jako firma i przekładanie ich na poziom wykonywanych usług. Zawsze wychodzimy na przeciw zapotrzebowaniu na najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania w sektorze technicznym. 

Z powodzeniem zdobywamy zaufanie coraz większej liczby prywatnych klientów – dużych i małych firm. 

ul. Kopernika 5a / 49 15-337 Białystok

e-mail: biuro@zut.info.pl

Tel: +48 661 922 132


Firma Doktorvolt® powstała jesienią 2013 roku. Początkowo mały biznes rodzinny, zaczął rozrastać się do rozmiarów producenta rozpoznawanego na rynkach polskim i zagranicznych. O sukcesie firmy świadczy entuzjastyczne przyjęcie naszych produktów w Polsce i Niemczech. Wzrastająca renoma prowadzi do nieustannego rozwoju przedsiębiorstwa i ekspansji.

Siedziba firmy znajduje się w Malichowie, województwie opolskim. Posiadamy nowoczesną halę produkcyjną oraz magazyny. Stajemy się rozpoznawalnym przedsiębiorstwem w regionie jednocześnie przyciągając konsumentów z całej Polski. Zaletą naszej firmy jest umożliwienie naszym klientom dokonywania zakupów przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu.

Doktorvolt® specjalizuje się w produkcji rozdzielnic budowlanych. Wyróżnia nas jakość i solidność pracy. Każda rozdzielnia składa się z wysokiej jakości komponentów pochodzących wyłącznie od europejskich producentów. Nasze produkty spełniają europejskie standardy i normy bezpieczeństwa. Nieustannie poszerzamy nasz asortyment elastycznie do popytu na rynku. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego klienta, co pomaga nam w pełni spełnić jego oczekiwania. Oprócz tego, przywiązujemy dużą wagę do przyjaznej atmosfery i kultury pracy. Cały czas się rozwijamy i staramy motywować do rozwoju innych.


Jesteśmy firmą z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w dostarczaniu oświetlenia, które zachwyca i inspiruje śmiałym designem i nieskończonymi możliwościami aranżacji. 

Szeroka półka produktów pozwala każdemu wybrać coś dla siebie. Lampy przyciągające wzrok i nadające charakter, jak i dyskretne, eksponujące elementy wystroju. Bogate, wieloelementowe bryły i minimalistyczne formy. Wzornictwo klasyczne, nawiązujące do najważniejszych nurtów w historii dizajnu i nowoczesne, kreujące nowe trendy.

Oprócz tradycyjnych lamp dekoracyjnych oferujemy szeroki wybór opraw, które mogą być stosowane w przestrzeni, gdzie będą narażone na kontakt z wilgocią – łazienkowych oraz przeznaczonych do montażu na zewnątrz budynków. Wprowadzamy także najnowsze rozwiązania oświetlenia ledowego.

Nieustannie staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i zapewnić najwyższy poziom obsługi.


Jesteśmy polską rodzinna firma z siedziba w Pszczynie. Od ponad 25 lat działamy na rynku branży elektrotechnicznej, dynamicznie się rozwijając. Podstawą naszego działania jest zapewnienie najwyższej jakości produktów i standardu obsługi klienta, priorytetem – jego zadowolenie. Jakością, ceną i nowoczesnym wzornictwem naszych produktów wygrywamy z silnymi konkurentami zagranicznymi, promując jednocześnie polskie produkty i całkowicie polski kapitał za granicą.

ZAMEL Sp. z o. o.
ul. Zielona 27,
43-200 Pszczyna, Polska

Tel.: +48 (32) 210 46 65
+48 (32) 449 15 00

Fax: +48 (32) 210 80 04

E-mail: marketing@zamel.pl


Jesteśmy niezależną firmą szkoleniowo – doradczą, tworzoną przez ludzi połączonych wspólnym celem, jakim jest wszechstronna pomoc przedsiębiorcom i menedżerom, w realizacji ich celów biznesowych. Skutecznie podnosimy rentowność przedsiębiorstw naszych klientów, bezkompromisowo minimalizując koszty i dynamicznie zwiększając przychody.

Enterprise Advisors Polska Sp. z o.o.

ul. Prądnicka 12

30-002 Kraków

tel.: 730 811 820

e-mail: biuro@enterpriseadvisors.pl


Jako firma Elit S.A., wcześniej znana pod nazwą ELETTRONICA ITALIANA Sp. z o.o. rozpoczęliśmy swoją działalność w Polsce już w 1999 roku. Początkowo od przedstawicielstwa kilku włoskich marek w Polsce, co łączyło się z aktywnym kreowaniem rynku oraz generowaniem zapotrzebowania na te produkty. Obecnie, w swoim portfolio produktowym posiadamy ponad 20 wiodących marek z branży oświetleniowej oraz elektrotechnicznej z Włoch.

PASJONACI O FACHOWEJ WIEDZY

Jako zespół, dzięki rzetelnej współpracy, tworzymy wspólnie unikalną wartość dla firmy i dla naszych partnerów. W kontaktach biznesowych zawsze szukamy rozwiązań, które odpowiadają na realne potrzeby naszych klientów oraz partnerów sprzedażowych. Kierując się zasadą „win-win”, stawiamy przede wszystkim na wartościowe i długofalowe relacje biznesowe, które procentują zadowoleniem obu stron.

JASNO SPRECYZOWANE CELE

Główne zadania Elit SA to rozbudowanie oferty produktowej oraz stały rozwój kompetencji branżowych naszych pracowników. Rozwijając nasze umiejętności, umacniamy naszą firmę, głównie w trosce o interes naszych klientów i partnerów biznesowych. Nasza oferta produktowa powiększa się z roku na rok, stając się coraz bardziej atrakcyjna i różnorodna – tak, aby jak najlepiej zadowolić rozmaite zapotrzebowania rynku.
Aktualnie współpracujemy z ponad dwudziestoma renomowanymi włoskimi markami. Nasza oferta magazynowa obejmuje ponad 1 200 indeksów dostępnych „od ręki”, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia nawet w 24h. Oferta Elit S.A. obejmuje produkty osprzętu elektrotechnicznego oraz oprawy oświetleniowe, głównie w najnowocześniejszej technologii LED.


Jako jedna z nielicznych polskich firm w praktyczny i skuteczny sposób zarządzamy należnościami w sektorze B2B. Nasz zespół wywodzi się z międzynarodowych organizacji finansowo-ubezpieczeniowych, które w głównej mierze zajmują się, zarządzaniem ryzykiem handlowym obecnie należą do grona naszych Klientów. Doskonale znamy zasady, mechanizmy, systemy dostępne i funkcjonujące w branży. Dzięki tej wiedzy jesteśmy o krok przed innymi.

Mamy wieloletnie doświadczenie – na polskim rynku istniejemy od 2001 roku. Z działalności gospodarczej „Manczur Piotr CFO Partner” w 2015 roku powstała dzisiejsza spółka prawa handlowego Optimal Balance. Na wspólny sukces pracuje grono specjalistów tworzących sprawny zespół, który z pełną pasją może realizować wspólne marzenia i chętnie podzielić się zdobytą wiedzą.

 • 17 lat doświadczenia w Polsce
 • Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów
 • Twoje Finanse 360 – doradzamy w zakresie finansów, ubezpieczeń należności, szacowania i zabezpieczania ryzyka, prawa, procesów sprzedażowych i zarządzania nieruchomościami. Zapewniamy kompleksową windykację na każdym etapie postępowania (polubownym, sądowym, komorniczym).
 • 150 zadowolonych klientów
 • 500 aktywnych użytkowników platformy Vindykator-online.eu
 • 10 milion złotych – średnia kwota odzyskiwanych należności w ciągu kwartału
 • 0% ryzyka – rozliczenie na zasadzie success fee

Optimal Balance Sp. z o.o.
Wydział Windykacji
ul. Plac Solny 15, 50-062 Wrocław

Tel.: +48 71 712 13 90
Tel. kom.: +48 570 360 006HSK LEDY – POLSKI PRODUCENT OŚWIETLENIA LED

Na rynku od 2010 r. funkcjonowaliśmy jako oddział firmy HSK DATA Ltd. Sp. z o.o., a w 2016 przekształceni zostaliśmy w niezależną spółkę. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie przy ulicy Tynieckiej 118 A i C na obrzeżach Jurajskiego Parku Krajobrazowego. Oferujemy sprzęt oświetleniowy LED do szerokiej gamy zastosowań – oprawy wewnętrzne, zewnętrzne i przemysłowe oraz systemy sterowania, podzespoły zasilania awaryjnego i technologie do specjalnych zastosowań.


PRODUKCJA W KRAKOWIE
Wiedza i doświadczenie naszych inżynierów oraz know-how zdobyte dzięki długoletniemu działaniu na rynku sprzętu elektronicznego pozwoliły nam na zorganizowanie nowoczesnego i w pełni wyposażonego zakładu produkcyjnego w Krakowie. Zakład HSK LEDY przy ulicy Tynieckiej realizuje pełny proces wytwarzania oświetlenia. W jego skład wchodzą: dział konstrukcyjny elektroniki i optyki, laboratorium, działy produkcyjne, magazyny, dział sprzedaży i dział projektowania oświetlenia.


POLSKI DESIGN I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
Przy konstrukcji opraw oświetleniowych współpracujemy z renomowanymi krakowskimi projektantami form przemysłowych.
Możemy poszczycić się utrzymywaniem najwyższej, stabilnej jakości produktów gwarantowanej przez kontrolę procesu produkcyjnego na każdym jego etapie. Kompletne laboratorium fotometryczne, znajdujące się na terenie zakładu, prowadzi bieżące pomiary parametrów naszych wyrobów oraz gwarantuje wiarygodność danych katalogowych naszych produktów.


ODPOWIEDZIALNOŚĆ I TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE
Dbałość o środowisko naturalne i działania proekologiczne wytyczają kierunek rozwoju naszej firmy. Stosujemy wyłącznie technologie przyjazne dla środowiska a misją naszej firmy jest dostarczanie urządzeń i rozwiązań radykalnie zmniejszających zużycie energii, przez co chronimy zasoby naszej planety i przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska w którym żyjemy.


Arrow EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) to obok Ameryki i Azji jeden z trzech rejonów sprzedaży firmy Arrow Electronics, do którego zalicza się również Polska. W tym obszarze Arrow Electronics oferuje klientom szerokie portfolio produktów półprzewodnikowych, zarówno analogowych, jak i cyfrowych, elementów pasywnych oraz podzespołów elektromechanicznych, w tym złączy. W naszej ofercie są także produkty do systemów embedded (Arrow Embedded Solutions), do których zaliczamy wyświetlacze, komputery przemysłowe, oprogramowanie, zasilacze oraz technologie bezprzewodowe. Na grupę biznesową Arrow Components EMEA składa się 76 oddziałów rozlokowanych w 31 krajach, z których obsługiwani są klienci z 50 krajów. Liczba ta sukcesywnie rośnie. W Polsce firma Arrow Electronics posiada 3 oddziały: w Warszawie, Katowicach i Gdyni. Arrow oferuje klientom z Europy najszerszą ofertę produktową w branży elektronicznej. Statystycznie, kupując u nas, można skompletować 90% podzespołów znajdujących się na płytce drukowanej. Dzięki unikalnemu połączeniu sieci sprzedaży działającej w skali światowej, dużej liczbie biur i pracowników jesteśmy w stanie pracować blisko naszych klientów, proponując im indywidualne rozwiązania, szerokie spektrum usług i specjalistyczną wiedzę naszych inżynierów wsparcia technicznego. Oferowane produkty pokrywają szeroki zakres zastosowań charakterystycznych dla głównych gałęzi przemysłu, telekomunikacji, elektroniki konsumenckiej i medycznej, IT oraz obszarów charakterystycznych dla transportu i logistyki. Wspieramy także nowe trendy, takie jak oświetlenie LED, gdzie oferujemy kompletne rozwiązania produktów uzupełniane naszym doświadczeniem i wiedzą. Nieustannie poszerzamy też istniejące portfolio, uzupełniając je o najnowsze technologie. Wśród naszych dostawców znajdują się między innymi takie marki jak:

 • Półprzewodniki: ADI, Altera, Cypress, Silicon Labs, Microsemi, Cree, Infineon, Osram, NXP, ON Semi, STM, TI, Fairchild, Microchip, Vishay
 • Komponenty power i embedded: MeanWell, Recom, Aimtec, Traco, TDK Lambda, Powertip, CCT, Toshiba
 • Podzespoły pasywne: Vishay, TDK, Walsin, Panasonic, Kemet, Yageo, AVX, Murata, Littelfuse, Bourns
 • Złącza i elektromechanika: TE, Molex, Amphenol, Omron, C&K, Fujitsu, Honeywell

ACTE Sp. z o.o. istnieje na Polskim rynku od 1997 roku i od początku działalności należy do struktur skandynawskiej grupy kapitałowej Lagercrantz AB z siedzibą w Sztokholmie. Strategią ACTE jest tworzenie wartości dodanej poprzez dostarczanie produktów od wyspecjalizowanych dostawców do klientów biznesowych. Naszym celem jest utrzymywanie silnej pozycji wyspecjalizowanego, niszowego dostawcy będącego w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Model biznesowy zakłada zajęcie przez ACTE pozycji dystrybutora wartości dodanej (VAD – value added distributor) dostarczającego zaawansowane oraz dostosowane do wymagań klienta: komponenty – moduły, urządzenia lub systemy. Wysoka wartość dodana dostępna jest na każdym etapie współpracy i jest rozumiana jako: kompleksowa wiedza biznesowa i projektowa na temat rozwiązań rynkowych, zaawansowane wsparcie techniczne, kompleksowa obsługa logistyczna, badania i rozwój (R&D) jak również wsparcie finansowe dla projektów a nawet możliwość tworzenia nowych kanałów handlowych za pośrednictwem grupy Lagercrantz AB.

Firma Cezos istnieje od 1981 roku i zajmuje się produkcją części do sprzętu oświetleniowego. W 2004 roku poszerzyła zakres swojej działalności o projektowanie oraz produkcję systemów opartych na nowoczesnej technologii LED. Firma od samego początku dała się poznać jako solidny partner p­otrafiący sprostać wysokim wymaganiom w dziedzinie projektowania i produkcji modułów, sterowników. W firmie znajduje się odrębny dział LED Technical Support (LTS) powstały, by pomóc naszym klientom szybko i bezstresowo wprowadzić technologię LED do swoich nowych, bądź istniejących produktów. Na terenie zakładu posiadamy kompletną linię montażu SMT, umożliwiającą produkcję wielkoseryjną, bądź prototypową. Posiadamy również maszyny do wtrysku tworzyw sztucznych, dzięki którym jesteśmy w stanie wykonać dowolne części z plastiku jak i również centrum CNC do obróbki metali. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę inżynierów konstruktorów i programistów, którzy wykonują projekty zgodnie z wymaganiami klientów i chętnie dzielą się własnymi pomysłami, by rozwijane produkty odnosiły sukcesy rynkowe. Od 2013 roku jesteśmy także członkiem grupy LED Light for you wspieranej przez firmę Osram.

Oferujemy Państwu wyroby produkty naszej marki z zakresu techniki świetlnej – lampy LED, oprawy oświetleniowe LED, oprawy techniczne i wbudowywane oraz wyroby elektroinstalacyjne. Jesteśmy czeską firmą, z rodzimym kapitałem, która została założona na początku 2010 roku z udziałem zespołu o wieloletnim doświadczeniu i głębokiej wiedzy z zakresu techniki świetlnej i branży elektrotechnicznej. Dzięki naszej długoletniej obecności na rynku oświetlenia LED, naszemu profesjonalnemu zespołowi zbudowaliśmy silną i stabilną pozycje nie tylko na rynku czeskim, ale także na innych rynkach europejskich, zwłaszcza w Słowacji, na Węgrzech i w Polsce.

Naszym celem jest dostarczanie produktów zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów oraz stałe poszerzanie oferty o nowości. Budowanie długoterminowych relacji z naszymi odbiorcami jest dla nas priorytetem.

Słuchamy uważnie wymagań naszych klientów i staramy jak najlepiej dopasować się do ich różnorodnych potrzeb. Utrzymujemy wysoką jakość, niezawodność i szybkość działania na takim poziomie, i wszędzie tam, gdzie jest to najważniejsze dla naszych klientów. Są to głównie:

 • szerokość oferty
 • głębokość asortymentu
 • jakość produktów
 • dostępność wyrobów
 • bezbłędna logistyka
 • polityka cenowa
 • szybkie rozstrzyganie reklamacji

Lubimy dbać o naszych klientów, spotykamy się z nimi. Zawdzięczamy to naszym pracownikom, których bardzo cenimy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz międzynarodowy zespół był zawsze dobrze przygotowany, dajemy wsparcie pracownikom w rozwoju zawodowym. Nasze podstawowe zasady postepowania wobec wszystkich pracowników obejmują:

 • życzliwość
 • współpracę
 • zespołowość
 • komunikatywność

Naszą wizją jest wprowadzanie nowości i elastyczne reagowanie na rynek oświetlenia LED, który zmienia się dynamicznie wraz z nowymi technologiami i trendami. Częścią naszej wizji jest nie tylko utrzymywanie poziomu sprzedaży i wzrost na naszych obecnych rynkach, ale także skupienie się i na kolejnych rynkach europejskich.

To czego nie zapominamy, i to co cenimy, w naszym zespole:

 • zaufanie
 • osobiste podejście
 • doświadczenie
 • praca zespołowa
 • spójność i precyzja
 • niezawodność
 • profesjonalizm
 • elastyczność

Wierzymy, że wybierzecie wyroby z naszego asortymentu i ocenicie nie tylko jakość samego produktu, ale także wsparcie całego naszego międzynarodowego zespołu GREENLUX, który jest tutaj dla Was.

INSTYTUCJE OTOCZENIA BIZNESU


Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, jako jedna z największych spośród 16 Izb Okręgowych funkcjonuje od 2002r. i zrzesza aktualnie ponad 11 tys. członków pełniących samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie, czyli wykonuje zawód zaufania publicznego. MOIIB prowadzi działalność w zakresie: sprawowania nadzoru nad należytym i sumiennym wykonywaniu zawodu przez członków izby, reprezentowania i ochrony interesów zawodowych swoich członków, nadzoru nad przestrzeganiem zasad etyki zawodowej, nadawaniu i pozbawianiu uprawnień budowlanych w poszczególnych specjalnościach oraz nadawaniu tytułu rzeczoznawcy budowlanego, współdziałania z organami administracji rządowej i organami samorządu terytorialnego, prowadzenia postępowań w zakresie odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej członków izby, opiniowania projektów aktów normatywnych dotyczących budownictwa, organizowania i prowadzenia działań samopomocowych, współpracy z Oddziałami Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych przy organizacji konferencji i szkoleń, współpracy z Małopolska Okręgową Izba Inżynierów Architektów oraz izbami budownictwa w ramach Grupy Wyszehradzkiej, wydawania własnego Biuletynu Informacyjnego ” Budowlani”, organizacji imprez sportowych pełniących ważną rolę integracyjna.


Wywodzi się z Podlasia, ale działa na terenie całego kraju, a nawet globalnie – wskazuje Tomasz Kozłowski, Koordynator Polskiego Klastra Budowlanego. – I właśnie fakt, że należy do nas ponad 300 firm z całej Polski, przyczynił się do tego, postanowiliśmy zmienić nazwę z Wschodniego Klastra Budowlanego na Polski Klaster Budowlany. Nowa nazwa precyzyjniej oddaje skalę i charakter prowadzonej przez nas działalności.

Od prawie dziesięciu lat działamy na rzecz podmiotów branży budowlanej i branż pokrewnych. Współpracujemy z przedsiębiorcami, uczelniami wyższymi, organizacjami i centrami B+R. Jesteśmy także członkiem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Dzięki temu nasi klastrowicze mogą działać w zespołach roboczych i mieć realny wpływ na sytuację firm z sektora MŚP.

Jesteśmy również największym klasterem w kraju. Poza tym, jako jedyni w branży, możemy poszczycić się statusem Krajowego Klastra Kluczowego w odnowionej certyfikacji. Nadano nam go w 2015 roku przez ówczesnego Ministra Gospodarki. W grudniu 2018 roku, z rąk  Pani Minister Przedsiębiorczości i Technologii – Jadwigi Emilewicz., otrzymaliśmy certyfikat poświadczający odnowienie statusu. Obecnie tylko cztery klastry w Polsce uzyskały status KKK po przystąpieniu do kolejnej certyfikacji, przy czym Polski Klaster Budowlany jest zdecydowanie największym Klastrem działającym w branży budowlanej.

Klaster jest zrzeszeniem ponad 300 przedsiębiorstw działających w branży budowlanej, których siedziby zlokalizowane są na terenie całego kraju. Do klastra należą m.in. generalni wykonawcy, architekci, producenci materiałów i chemii budowlanej, producenci stolarki otworowej, wyposażenia wnętrz, mebli i rolet. Dzięki temu, że świadczą tak zróżnicowany wachlarz usług, udaje się nam połączyć ich w konsorcja. Jest to trudne i bardzo odpowiedzialne zadanie. Jednak efekty współpracy naszych klastrowych firm są wręcz znakomite. Ponadto, działalność Klastra wspierana jest przez uczelnie i instytucje otoczenia biznesu, które dzięki działaniom B+R, pomagają firmom w rozwoju ich potencjału innowacyjnego oraz osiąganiu przewagi konkurencyjnej.

Przynależność do Krajowego Klastra Kluczowego, to nie tylko prestiż, ale również szansa na dalszy rozwój, podejmowanie współpracy branżowej z pozostałymi Klastrowiczami, a co za tym idzie zdobywanie nowych rynków. Ponadto, uczestnictwo w Klastrze Kluczowym, daje zwiększoną szansę na pozyskiwanie dofinansowania z Unii Europejskiej, co wiąże się z otrzymywaniem dodatkowych punktów w konkursach oraz możliwością aplikowania do konkursów unijnych dedykowanych tylko i wyłącznie dla klastrów kluczowych.

JEDNOSTKI NAUKOWE

SEP – BBJ należy do grona najstarszych placówek na świecie, działających w obszarze oceny zgodności wyrobów elektrycznych. Od początku istnienia działa w strukturach Stowarzyszenia Elektryków Polskich, jako wyodrębniona agenda gospodarcza. Działalność SEP – BBJ jest szeroko uznawana na forum międzynarodowym. Działamy w ramach wielostronnych porozumień jednostek certyfikujących i laboratoriów badawczych: ogólnoświatowym IECEE – CB Scheme i europejskim ETICS – (CCA, ENEC, ENEC Plus i HAR). Kompetencje SEP – BBJ potwierdzają certyfikaty Polskiego Centrum Akredytacji oraz certyfikaty wyżej wymienionych organizacji międzynarodowych.

Struktura Biura:

 • Krajowa Jednostka Certyfikująca /Warszawa/
 • Laboratorium Badawcze, w skład którego wchodzą:
  • Zakład Sprzętu Elektroinstalacyjnego, Elektronicznego i Oświetleniowego /Warszawa/
  • Zakład Aparatów Niskiego Napięcia /Lublin/
  • Zakład Kabli i Przewodów /Lublin/

Wysoki poziom usług świadczonych przez Biuro wyznacza nie tylko fachowy i doświadczony personel, ale – w przypadku badań laboratoryjnych – także zachowanie najwyższych standardów w odniesieniu do sprzętu pomiarowego i metod badawczych. Uczestniczymy w programach porównań międzylaboratoryjnych, które stanowią unikalną możliwość weryfikacji, potwierdzenia biegłości i właściwych kompetencji akredytowanych/notyfikowanych jednostek badawczych na całym świecie.

W roku 2018 przypadał JUBILEUSZ 85-lecia naszego Biura.


70-letnia tradycja kształcenia kadr inżynierskich kraju, wytrwała praca nad poprawą polskiej myśli naukowo-technicznej oraz nowoczesność i otwartość na zmiany – to największe atuty Politechniki Krakowskiej. Dzięki nim uczelnia – funkcjonując w tak konkurencyjnym ośrodku akademickim, jak Kraków – wywalczyła mocną pozycję i utrwaliła markę, którą najlepiej określa słowo solidność.

Mury Politechniki opuściło prawie 100 tys. absolwentów – to ogromna rzesza bardzo dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu inżynierów i magistrów inżynierów. Stawiamy na jakość kształcenia, dając studentom najtrwalszy i najcenniejszy kapitał, z którym wchodzą na rynek pracy – wiedzę.

Obecnie uczelnia kształci 14,5 tys. studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz doktoranckich i podyplomowych. W ofercie edukacyjnej Politechniki znajduje się 31 kierunków studiów I i II stopnia w języku polskim na 7 wydziałach oraz 7 kierunków studiów w języku angielskim na 5 wydziałach. Tak duży wybór oznacza różnorodność poszukiwań intelektualnych oraz rozwiązywanie ambitnych zadań pod okiem wykwalifikowanej kadry naukowej.

Wielu spośród prawie 1 200 pracowników naukowych i dydaktycznych to wybitni specjaliści, uczestniczący w pracach międzyuczelnianych i międzynarodowych zespołów badawczych. Ich wiedza i kompetencje pozwalają naszej uczelni utrzymać odpowiednią pozycję w Polsce i w międzynarodowym środowisku naukowym.

W ramach umów dwustronnych oraz programu „Erasmus”, Politechnika Krakowska prowadzi współpracę naukową i wymianę studencką z kilkuset uniwersytetami w 47 krajach na świecie.

Uczelnia patronuje wielu przedsięwzięciom kulturalnym Krakowa, wspiera funkcjonowanie Teatru ZależnegoAkademickiego Chóru „Cantata” oraz działającej pod jej patronatem Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej. PK organizuje także wiele wystaw w swoich galeriach „Gil”, „Kotłownia” i galeriach wydziałowych. Politechnika wydaje swoje pismo, prowadzi radio internetowe, dysponuje własną biblioteką i wydawnictwem.

Studenci mogą rozwijać i pogłębiać swoje zainteresowania w 82 kołach naukowych, których działalność często wykracza poza mury uczelni. Mają możliwości rozwoju pasji sportowych w ramach Akademickiego Związku Sportowego oraz Centrum Sportu i Rekreacji. Uczelnia oferuje studentom zakwaterowanie w czterech domach studenckich, dysponujących ponad 2 tys. miejsc.

Politechnika Krakowska dba o najwyższe standardy etyczne i wysoki poziom naukowy, tak aby każdy absolwent na rynku pracy mógł wybierać spośród jak największej ilości interesujących ofert, zgodnie z promującym uczelnię hasłem: Politechnika Krakowska – Prosta droga do Kariery.

Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach swoją tradycją sięgają 1899 r., czyli okresu, gdy Państwo Polskie formalnie było wymazane z mapy Europy. „ZETOM” Katowice jest jedną z najstarszych w Europie funkcjonujących jednostek, nieprzerwanie zajmujących się badaniami i atestacją wyrobów. Z dniem 10 maja 2001r. na mocy Zarządzenia Wojewody Śląskiego, w oparciu o uchwały Senatu Politechniki Śląskiej i Rady Wydziału Mechaniczno – Technologicznego tejże Uczelni nadano „ZETOM”owi Katowice imię profesora Fryderyka Stauba. Pełna nazwa przedsiębiorstwa została dopełniona o słowa „im. Prof. F. Stauba”. 24 października 2001r. nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Profesora, która znajduje się w budynku firmy i jest wypełnieniem długu wdzięczności wobec Profesora oraz byłych Pracowników przedwojennej MSD. W maju 2004 roku „ZETOM” Katowice uzyskał notyfikację w Unii Europejskiej pod nr 1436. Od listopada 2013 roku „ZETOM” Katowice jest jednostką prywatną, w 100% należącą do Centrum Atestacji i Badań Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. Od tego czasu spółka przeszła gruntowną restrukturyzację, a także znacząco rozszerzyła zakres działania.

Oddział Krakowski SEP, skupia aktualnie w 100 roku działalności 1200 członków indywidulanych, zrzeszonych w 36 kołach i 5 sekcjach naukowo-technicznych. Oddział posiada 32 członków wspierających. Prowadzi równokierunkowa działalność naukowo-techniczna. Odział wykonuje usługi w zakresie: organizacji konferencji i narad, organizacji seminariów promocyjnych, kursów przygotowawczych do egzaminów kwalifikacyjnych dla elektryków, organizacji kursów przygotowawczych do egzaminów na uprawnienia budowlane dla elektryków, przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych dla osób dozoru i eksploatacji w zakresie elektroenergetycznym, cieplnym i gazowym, pośrednictwa w sprzedaży materiałów szkoleniowych, działalności informacyjnej i doradztwa technicznego, opiniowania wniosków o nadanie specjalizacji zawodowej dla inżynierów i techników, opiniowania wniosków w sprawie nadania rekomendacji dla wyrobów i usług w branży elektrycznej.

Przy Oddziale Krakowskim działa Ośrodek Rzeczoznawstwa SEP, grupujący aktualnie 80 rzeczoznawców i 50 specjalistów. Ośrodek wykonuje ekspertyzy, orzeczenia i opinie we wszystkich dziedzinach elektryki.